Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Z książką na walizkach – VI Lubuskie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami - Bibliotekarz Lubuski

Z książką na walizkach – VI Lubuskie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami

W dniach 25–27 września br. w południowej części województwa lubuskiego odbędzie się akcja „Z książką na walizkach". Ta już szósta edycja będzie przebiegać pod hasłem „Nie tylko zabawa". Gośćmi akcji będą: Grażyna Bąkiewicz, Barbara Gawryluk, Roksana Jędrzejewska-Wróbel oraz Tomasz Trojanowski.

Tegoroczne hasło „Nie tylko zabawa" ma być zaczynem międzypokoleniowych rozmów i tematem spotkań, w trakcie których pisarze odniosą się do zagrożeń współczesnego świata – takich jak: zaniedbanie rozwoju wyobraźni, konflikty w rodzinie, niebezpieczne uzależnienia – i na przykładzie bohaterów własnych książek pokażą, jak można ich uniknąć. Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwiększenie zainteresowania literaturą i sztuką, aktywizacja działalności bibliotek w zakresie animacji czytelniczej, integracja społeczności lokalnej.

Projekt jest realizowany przez łódzkie wydawnictwo Literatura, oficynę zielonogórskiej książnicy – Pro Libris, Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. C. Norwida w Zielonej Górze oraz Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Krośnie Odrzańskim, w której 25 września odbędzie się plenerowa impreza inauguracyjna.

Jak zawsze akcji „Z książką na walizkach" towarzyszy wojewódzki konkurs plastyczno-literacki pn. „Czytam, tworzę". Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału. Harmonogram spotkań autorskich w bibliotekach publicznych południowej części województwa oraz program imprezy inauguracyjnej już wkrótce ukażą się na stronie www.wimbp.zgora.pl.

Regulamin