Międzynarodowy Dzień Pisarzy w przedszkolu - Bibliotekarz Lubuski

Międzynarodowy Dzień Pisarzy w przedszkolu

międzynarodowy dzien pisarzyGdy się ktoś zaczyta, zawsze się czegoś nauczy, albo zapomni o tym, co mu dolega, albo zaśnie – w każdym razie wygra (H. Sienkiewicz). Dzień Pisarzy jest świetną okazją do promowania czytelnictwa i poszerzania wiedzy na temat autorów.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarzy, Filia biblioteczna w Lesznie Górnym wraz z paniami z oddziałów przedszkolnych przygotowały spotkanie dla najmłodszych czytelników. Dzieci miały możliwość wybierania spośród pięknych, kolorowych książek tych pozycji, które im najbardziej odpowiadały. Oglądały kolorowe ilustracje i wspólnie czytały fragmenty. Maluchy odpowiadały na pytania: dlaczego czytamy, jakie korzyści mamy z czytania, kto to jest pisarz, dlaczego ludzie zakładają bibliotekę i dlaczego wypożyczają książki z biblioteki, jak wyglądałby świat bez książki i czy wyobrażasz sobie życie bez książek. Opowiadały o swoich ulubionych książkach, które mają w domowej bibliotece. Czego z okazji święta możemy życzyć pisarzom? Życzymy dużo pomysłów na nowe książki, na pisanie.

Andżelika Przysiężna