Marcowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Słubicach

dkk subice mniejszeWojenne losy Polaków to temat wciąż podejmowany przez naszych rodzimych pisarzy. Dla zagranicznych autorów opis tak trudnej dla nas ówczesnej rzeczywistości może stanowić wyzwanie.

Dlatego nie lada gratką dla klubowiczów Dyskusyjnego Klubu Książki okazała się książka kanadyjskiej pisarki Arletty Cousture „Dzieci stamtąd”, o której dyskutowałyśmy 27 marca 2019 r. w Bibliotece w Słubicach. Za sprawą autorki przenosimy się do letniego Krakowa tuż przed wybuchem II wojny światowej. Poznajemy profesorską rodzinę Pawulskich. Ich tak starannie poukładana codzienność nagle rozpada się na milion kawałków. Głód, strach, niepewność jutra towarzyszą im każdego dnia. Teraz liczy się tylko jedno, mimo wszystko przetrwać. Dramatyczne wydarzenia wiodą ocalałą trójkę rodzeństwa, Elżbietę, Jerzego i Jana, do Kanady. Tutaj na nowo próbują ułożyć swoje życie. Czy uda im się? Zapraszamy do lektury! Pisarka stworzyła powieść pełną emocji, trzymającą czytelnika w napięciu. Klubowiczki szczególną uwagę zwróciły na odtworzony niezmiernie wiarygodnie obraz wojennego Krakowa. Z pewnością autorka solidnie się przygotowała. I na koniec ciekawostka, w Kanadzie na podstawie książki powstał cieszący się dużą popularnością serial.
Zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się 24 kwietnia 2019 r. o godz. 15.00 w oddziale dla dorosłych. Tematem spotkania będzie książka Grzegorza Kozery "Króliki Pana Boga". Serdecznie zapraszamy! Spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki mają charakterz otwarty – dla wszystkich chętnych, którzy lubią czytać i rozmawiać o książkach. Czytelnicy zainteresowani taką formą spędzania wolnego czasu mogą w każdej chwili dołączyć do klubu. Każdy, kto chciałby wziąć udział w dyskusji, lub być jej tylko biernym odbiorcą, może przyjść na spotkanie bez konieczności przeczytania książki.

Małgorzata Dobosz
moderator DKK
BPMiG Słubice