Kulinarne czwartki w słubickiej bibliotece - akcja "Podaruj wiersz"

kulinarne3Coraz więcej suchych liści ścieli się pod naszymi nogami. No cóż, sezon urlopowy już za nami. Pora na Kulinarne Czwartki w słubickiej bibliotece!

Pierwsze powakacyjne spotkanie, które odbyło się w oddziale dla dorosłych 5 września 2019 r. przebiegło w niezwykle serdecznej atmosferze. Tym razem nietypowo - zamiast aury smakowitych aromatów wokół uczestniczek spotkania rozchodziła się aura poetycka, której sprawcą był Zbigniew Herbert. To jego wiersze zagościły na spotkaniu. Tym sposobem klubowiczki dołączyły do ogólnopolskiej akcji społecznej „Podaruj wiersz” Fundacji im. Zbigniewa Herberta, polegającej na odręcznym przepisaniu wybranego przez siebie wiersza, by móc podarować go drugiej osobie. Zbigniew Herbert był znany z pisanych przez siebie wierszy - listów do przyjaciół. Ten gest pisarza stał się inspiracją akcji. Na specjalnie przygotowanych kartach papeterii, ozdobionych rysunkami Herberta, z wielkim zaangażowaniem przepisywano wybrane przez siebie wiersze poety. Wzajemne obdarowywanie się wierszami wywoływało wiele uśmiechów na twarzach.Zapraszamy do słubickiej biblioteki, gdzie czekają na chętnych specjalnie przygotowane karty papeterii „Podaruj wiersz” oraz wybór wierszy poety. Akcja trwa do 1 października 2019 r.
Kolejne spotkanie Kulinarnych Czwartków odbędzie się 3 października 2019 r. w oddziale dla dorosłych biblioteki słubickiej. Tematem spotkania będą „Śliwki w roli głównej”.