Europejski Dzień Języków - Bibliotekarz Lubuski

Europejski Dzień Języków

dlugie jezykiW związku z Europejskim Dniem Języków, obchodzonym 26 września, Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Długiem wraz ze Szkołą Podstawową, mając na celu promocję różnorodności językowej, przygotowała wielojęzyczne przedstawienie teatralne pt. „Zadanie domowe Marka”.

Inscenizacja odbyła się 30 września 2019 r. o godzinie 12.00. Pomimo pewnych trudności (spadki napięcia i brak prądu) udało się wystawić naszą własną interpretację i uwspółcześnioną wersję Czerwonego Kapturka. W sztuce z wielkim powodzeniem zagrali uczniowie klasy VII SP w Długiem. Sceną stała się na moment odpowiednio udekorowana szkolna sala gimnastyczna. Sadząc po reakcji publiczności, sztuka się wszystkim podobała.W inicjatywie wzięło udział 120 osób.

oprac. Renata Migas