Dzień Głośniego Czytania w Siecieborzycach - Bibliotekarz Lubuski

Dzień Głośniego Czytania w Siecieborzycach

dgcOgólnopolski Dzień Głośnego Czytania w naszej szkole miał wyjątkowy charakter. W rolę bohaterów czytanych wierszy wcielili się przedstawiciele różnych zawodów: pielęgniarka, sekretarka, bibliotekarki, pedagog szkolny i nauczyciele.

Celem akcji było propagowanie głośnego czytania wśród dzieci. Dzień ten został ogłoszony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Nasze przedstawienie sprawiło dzieciom dużo radości, efektem czego były oklaski. Na zakończenie wszyscy uczestnicy podczas czytania wiersza „Lokomotywa” utworzyli wspólny pociąg. Zajęcia zorganizowały panie z biblioteki szkolnej i publicznej w Siecieborzycach we współpracy z wychowawcami.

Dorota Klimejko