Bezpieczne wakacje - Bibliotekarz Lubuski

Bezpieczne wakacje

bepieczne_wakacje

We wtorek 19 lipca dzieci biorące udział w dziecińcu organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Brodach oraz Bibliotekę w Bieczu, uczestniczyły w zajęciach z ratownikiem wodnym. Poznały najważniejsze zasady zachowanie się nad wodą oraz trenowały sposób udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w wypadku. Umiejętności te należy ćwiczyć od lat najmłodszych, ponieważ kiedyś mogą one uratować życie nie tylko osoby poszkodowanej w wypadku, ale też młodego ratownika. Zajęcia te pomogły zrozumieć dzieciom, że w wodzie można się świetnie bawić, lecz trzeba również uważać, gdyż jest to żywioł.

Elżbieta Ginibor