Latająca Biblioteka Pomysłów w WiMBP im. C. Norwida - Bibliotekarz Lubuski

Latająca Biblioteka Pomysłów w WiMBP im. C. Norwida

Dwie siostryW dniu 10.10 br. przedstawicielka wydawnictwa „Dwie siostry”, Pani Małgorzata Gałysz – Wróbel poprowadziła w ramach szkolenia pn. „Latająca Biblioteka Pomysłów” spotkanie warsztatowe dla bibliotekarzy województwa lubuskiego.

Podczas szkolenia uczestnicy mogli zapoznać się z najnowszą literaturą dla młodzieży, wyzwaniami czytelniczymi, jakie stawia przyszłość, sposobami dotarcia z książką do młodego czytelnika, poprzez zrozumienie potrzeb nastolatka w tematyce oferowanych przez pisarzy treści. Prowadząca pierwszą część szkolenia Anna Maria Czernow - literaturoznawczyni i prezeska Polskiej Sekcji IBBY - zapoznała uczestników z kwestią pozycji literatury i czytania w dzisiejszym świecie na tle innych aktywności podejmowanych przez młodych ludzi. Ukazała dominujące trendy w literaturze, którymi zainteresowana jest współczesna młodzież. Drugi prelegent - dr Michał Traczyk – przedstawił sposoby wykorzystania komiksu do promowania działalności bibliotecznej. Podkreślił problemy dotyczące współpracy pomiędzy wydawcami a bibliotekarzami, jak również rolę, jaką pełni komiks w świadomości młodzieży. Spotkanie odbyło się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze.

Agnieszka Sobiak