Urodziny Kubusia Puchatka w Lesznie Górnym - Bibliotekarz Lubuski

Urodziny Kubusia Puchatka w Lesznie Górnym

Puchatek14 października to oprócz święta pedagogów także dzień urodzin Kubusia Puchatka. Chcąc uczcić tak istotną dla najmłodszych rocznicę, uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią Krystyną Azarko ze Szkoły Podstawowej w Lesznie Górnym wybrali się w odwiedziny do filii bibliotecznej.

W czasie spotkania dzieci dowiedziały się, jak powstała postać ich ulubionego bohatera bajek. Opowiadania o Kubusiu Puchatku i pozostałych mieszkańcach Stumilowego Lasu są dzieciom doskonale znane. Stąd też nie było żadnych problemów ze zgadywankami słownymi, opisującymi bohaterów książek. Każdy uczeń wie, jak wygląda Tygrysek, czego boi się Prosiaczek i gdzie mieszka Maleństwo. W czasie pogadanki przeczytaliśmy wspólnie opowiadanie pt. „ Dokąd słońce chodzi w nocy?” z serii Zakątek Dumania Kubusia Puchatka.

Andżelika Przysiężna