Wakacyjne zajęcia w Filli Bibliotecznej w Długiem - Bibliotekarz Lubuski

Wakacyjne zajęcia w Filli Bibliotecznej w Długiem

dlugie„Las i jego mieszkańcy" to tematyka zajęć jakie w miesiącu lipcu odbywały się w Filii Bibliotecznej w Długiem. Poprzez różne formy zajęć staraliśmy się poznać leśne tajemnice i rozmaitości. Były więc wycieczki rowerowe i piesze, w czasie których dzieci szukały śladów zwierząt, obserwowały ptaki, rozpoznawały drzewa, rośliny, ale przede wszystkim poznały las jako ekosystem, który trzeba chronić i racjonalnie użytkować. Spotkanie z leśniczym w bibliotece i wyjazd do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich utrwalił nasze wiadomości. Wykonane prace plastyczne i przyniesione leśne zbiory posłużyły do wykonania wystawy oraz gazetek. Na zakończenie zajęć dzieci ucztowały przy grillu i dokazywały na „nocy w bibliotece". Uczestnikami naszych spotkań były dzieci w wieku szkolnym.

Jadwiga Matoga

dlugie1