Dzień Postaci z Bajek – Filia MBP w Długiem. - Bibliotekarz Lubuski

Dzień Postaci z Bajek – Filia MBP w Długiem.

pierwszakiDzień Postaci z Bajek – Filia MBP w Długiem. We wtorek 05 listopada 2019 Filia Biblioteki w Długiem razem ze Szkołą Podstawową zorganizowała imprezę z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.

W godzinach przedpołudniowych w gmachu szkoły, w przystrojonej bajkowo sali gimnastycznej, zebrały się różne bajkowe postacie. Zgromadzonych powitali: Smerfetka (Małgorzata Stępińska) i Smerf Ważniak (Renata Migas). W tym roku każda z klas miała za zadanie przygotować własny, autorski program artystyczny, który miał rozbawić Panią Jesień (w tej roli Dyrektor Szkoły – Pani Halina Kanyi-Maina). Po wspaniałych występach przyszła kolej na oczekiwany punkt programu – BAJKĘ IMPROWIZOWANĄ – która stanowiła element zaskoczenia, bowiem aktorzy nie znają wcześniej swoich kwestii, jedynie słuchają wskazówek narratora (w tej roli – uczennica klasy VII – Amelia Bargielska). Główne role, ku uciesze publiczniości, odgrywali z wielkim powodzeniem nauczyciele. W rolach głównych (poza prowadzącymi) wystąpili: Niedźwiadek – Wiesława Ziółkowska-Sterniczuk, Drzewa –Edward Mitek i Edward Jagielski, Ptaki – Maja Gnach i Dominika Chmielewska, Dżin z butelki – Anna Bilińska. Wszyscy aktorzy udowodnili, że prócz talentu mają dystans do siebie i olbrzymie poczucie humoru. Na zakończenie wszyscy zatańczyli taniec finałowy do piosenki z bajki „Kung-fu Panda”, do której znakomitą choreografię przygotowała pani Dominika Chmielewska. Atmosfera, jaka towarzyszyła wydarzeniu, była świetna. W wydarzeniu udział wzięło 120 uczestników.

Opracowały: R. Migas i M. Stępińska