Międzynarodowy Dzień Postaci z Bjek - Bibliotekarz Lubuski

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bjek

IMG 20191105 0955595 listopada świętujemy „ Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek”, który jest jednocześnie dniem urodzin Walta Disneya. Ten dzień ma pokazać dzieciom bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa.

Bajki bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. W ten bajkowy dzień, dzieci w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Siecieborzycach odwiedziły dwie bajkowe postacie : Myszka Miki i Minnie wzbudzając pozytywne emocje i radość . Przedszkolaki i uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami układali puzzle, bawili się w zabawy muzyczne, odgadywali zagadki, słuchali fragmentów popularnych bajek a przede wszystkim doskonale się bawili. Zajęcia przeprowadziły panie bibliotekarki z biblioteki publicznej i szkolnej w Siecieborzycach.

Dorota Klimejko