Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Znaleźć wspólny język pod osłoną nocy - Bibliotekarz Lubuski

Znaleźć wspólny język pod osłoną nocy

noc bibliotek 059Piątkowy wieczór 4 października okazał się być dla naszych czytelników bardzo emocjonującym! A wszystko za sprawą atrakcji, które przygotowała dla nas Maja Wilczewska z MajuBaje w ramach V edycji ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek.

Tegorocznej akcji przyświecało hasło: "Znajdźmy wspólny język", dlatego też do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy całe rodziny, dzięki czemu nasza biblioteka stała się miejscem międzypokoleniowej aktywności. Nasz gość przygotował warsztaty teatru Kamishibai dla dzieci, połączone z prezentacją wyjątkowych kukiełek. Była więc bajka w drewnianej skrzynce butai, zaklęta na stronach kolorowych kart ilustracyjnych pt. „Mahameru i olbrzym z wyspy wulkanów” (wyd. Kreatibaj), ale i tworzenie bajkowej postaci Djewi Djurranga oraz potworków, które trafiły na płachtę teatru cieni. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku. Wydarzenie zakończyło się projekcją kilku bajek na rzutniku "Ania" – dla dzieci była to okazja do zapoznania się z nowym narzędziem, dla rodziców zaś nostalgiczny powrót do lat młodości. Warsztaty poprowadziła pedagog Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim, która miłością do teatru Kamishibai zaraża od lat kolejne grupy odbiorców.


Katarzyna Chorążyczewska