Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Ratunku! Upiór w bibliotece! - Bibliotekarz Lubuski

Ratunku! Upiór w bibliotece!

upiór w bibliotece 063Jesienią, gdy wieczory stają się coraz dłuższe, a zmrok zapada coraz szybciej, wyobraźnia potrafi spłatać niejednego figla…Tym bardziej jeśli wyobrazimy sobie najbardziej upiorne wydarzenie w roku! Dla młodych czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Bogdańcu takim wydarzeniem była z pewnością impreza pt. „Upiór w bibliotece”, na którą zaprosiliśmy 30 października 2019.

Spotkanie rozpoczęło się od podziału dzieci – tiara przydziału wyodrębniła spośród uczestników trzy grupy, które przybrały nazwy: Straszna Grupa, Wampiry oraz Czarnuchy. Potem przyszedł czas na zaciętą rywalizację! Pierwsza konkurencja, w której można było zdobyć punkty, polegała na tworzeniu grupowej mumii. Było też latanie na miotłach, poszukiwanie ukrytych słodyczy, grupowy spacer w folii, budowa wieży z krzesełek, balonowe symbole, zaszyfrowane opowieści, rzut cukierkiem do celu, czy zagadka, ile jest cukierków w słoiku. Po krótkiej przerwie, podczas której można było nabrać sił przy „obrzydliwym poczęstunku”, przystąpiliśmy do kolejnych zadań. Wyzwaniem okazał się grupowy spacer po kartkach A4, dynia – wyklejanka to moment wyciszenia po fizycznym szaleństwie, za to zabawa „Zgaduj-zgadula, co to jest?” wymagała od dzieciaków wytężenia swoich umysłów w celu odkrycia tajemniczych przedmiotów schowanych w potwornym pudełku. Klasyfikacja generalna pokazała, że Wampiry były tego wieczora bezkonkurencyjne! Na zwycięzców czekały okolicznościowe upominki, a każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i breloczek. Upiorna zabawa zakończyła się malowaniem buziek oraz pokazem fragmentu kreskówki o potwornej rodzince. Dziękujemy za liczną obecność dzieci, ale i rodziców! Do zobaczenia na kolejnym wydarzeniu w Waszej Ulubionej Bibliotece przy ulicy Dworcowej 5.


Katarzyna Chorążyczewska