„PorozmawiajMY. Proszę!” - Bibliotekarz Lubuski

„PorozmawiajMY. Proszę!”

a2W ramach akcji „PorozmawiajMY. Proszę!” biblioteka w Olbrachtowie - filia Gminnej Biblioteki Publicznej Gminy Żary z/s w Bieniowie zorganizowała spotkanie międzypokoleniowe. Placówka przez dwa tygodnie przygotowywała się do kampanii, której pomysłodawcą była Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Fundacja Kocham Polskę.  Podczas spotkania poruszono wiele istotnych tematów, z zakresu: niepełnosprawności, mniejszości, a także zwrotów grzecznościowych. I choć do dnia spotkania wydawało się, że wymienione wątki nie mają wspólnego mianownika, to w trakcie dyskusji okazało się, że w/w problematyka ma wiele łączników.

Anna Janus – Szymańska
Bibliotekarz GBP
Gminy Żary z/s w Bieniowie
- filia w Olbrachtowie