Ferie na Ulicy Bajki Polskiej - Bibliotekarz Lubuski

Ferie na Ulicy Bajki Polskiej

2Jak co roku w czasie ferii zimowych Miejska Biblioteka Publiczna w Witnicy zaprosiła dzieci na zajęcia literacko-plastyczne.

Pierwsze spotkanie rozpoczął spacer po Ulicy Bajki Polskiej. Goście poznali lalkowy teatr i postacie, które patronują regałom z książkami. Aby się wdrożyć w tematykę spotkań, dzieci zredagowały Kodeks Bezpiecznych Ferii Zimowych. Wiele było śmiechu przy robieniu sztucznego śniegu z wody i mąki ziemniaczanej. Może nie powstało go wiele, ale i tak więcej niż na dworze. Śnieg i pingwiny z wytłaczanek na jajka zostały użyte do tworzenia świata "Zaczarowanej Zagrody" Centkiewiczów. Innym razem młodzi czytelnicy wzięli na warsztat bałwana Olafa, bohatera filmu "Kraina lodu". Takie czasy, że bałwany tworzy się z papieru, a nie śniegu. Zajęcia zakończyły warsztaty z rysowania dinozaurów. Dzieci tworzyły również „gniotki" z balonów i mąki ziemniaczanej. Spróbowały także aktorskich sił w lalkowym Teatrze Kruka Pankraczego. Na koniec dyrektor Biblioteki wręczył każdemu z uczestników dyplom poświadczający aktywny udział w zajęciach.

Władysław Wróblewski