Dzień bezpiecznego internetu - Bibliotekarz Lubuski

Dzień bezpiecznego internetu

IMG 0343Internet to zarówno kopalnia wiedzy, jak i cudowny plac zabaw.

Jednocześnie jednak sieć jest, jak to określił Stanisław Lem, "wielkim śmietnikiem". Oprócz wielu wartościowych informacji dzieci mogą znaleźć też treści, z którymi kontakt jest dla nich po prostu szkodliwy. Najlepszym sposobem ochrony dziecka jest rozmowa z nim. Nie ma lepszej asekuracji niż mądry, troskliwy rodzic i jego opieka. Żadne rozwiązanie techniczne nigdy nie zastąpi dobrego kontaktu rodzica z dzieckiem. Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, który obchodzimy w tym roku 11 lutego pod hasłem „Działajmy razem!”, filia biblioteczna w Lesznie Górnym zaprosiła dzieci młodsze ze świetlicy wraz z opiekunem panią Krystyną Azarko na lekcję biblioteczną. Rozmawialiśmy o zasadach korzystania z Internetu, wirtualnych znajomych, bezpieczeństwie czy o cyberprzemocy. Wykorzystaliśmy do naszej lekcji książki. Wykonaliśmy plakaty grupowe na temat Bezpiecznego Internetu. Ciekawym akcentem końcowym spotkania były spontaniczne wypowiedzi uczniów, które dotyczyły ich dotychczasowego zachowania bezpieczeństwa w sieci.

Andżelika Przysiężna