Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Wystawa na cztery łapy - Bibliotekarz Lubuski

Wystawa na cztery łapy

IMG E3492W gorzowskiej galerii Na Mansardzie, mieszczącej się w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego, otwarto wystawę plastyczną „Reksio, Burek i inni”.

Cała galeria, od podłogi po sufit, zapełniła się podobiznami psów: grubych, chudych, uśmiechniętych, latających i bajkowych. W wernisażu, który odbył się 22 lutego 2020 roku, wzięli udział autorzy prac z Młodzieżowego Domu Kultury oraz ich nauczyciele: Danuta Łubińska, Roman Łubiński i Małgorzata Całus-Jarno. – Prace powstawały przez kilka tygodni, w technice kolażu – mówiła Danuta Łubińska. – Dzieci dobierały się w grupy, potem każde z nich malowało swojego psa. Poszczególne zwierzaki się wycinało i dopasowywało do pozostałych. Na koniec trzeba było jeszcze wymyślić tła dla czworonogów. Wielu autorów sportretowało swoich własnych pupili. Marysia Dąbrowska pięknie namalowała posokowca bawarskiego o imieniu Koko. – Mój piesek jest młody i strasznie rozrabia. Ostatnio tak pogryzł buta, że tylko podeszwa została. Niszczy też poduszki, moje zabawki. Ale i tak jest wspaniały! – zapewniała ośmiolatka. W galerii zobaczyć też można zdjęcia psów, których właścicielami są pracownicy Biblioteki Pedagogicznej, a także psie zabawki i ubranka. Psia wystawa jest już kolejną „literacko-plastyczną” prezentacją przygotowaną przez Bibliotekę Pedagogiczną we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury. Cztery lata temu w galerii pokazywano wystawę „150 lat z Alicją w Krainie Czarów”, trzy lata temu „Podróże z Małym Księciem, dwa lata temu „PodobaMiSie” z okazji Światowego Dnia Misia Pluszowego, a w ubiegłym „Od Filemona do Behemota”. Wszystkie wystawy połączone były z warsztatami dla dzieci i cieszyły się dużą frekwencją. Najnowsza prezentacja będzie czynna do końca marca.

 

Hanna Ciepiela
Fot. Monika Markowska