Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Propozycje szkoleń dla bibliotekarzy - SBP - Bibliotekarz Lubuski

Propozycje szkoleń dla bibliotekarzy - SBP

SBPSzanowni Państwo,

od kilku dni kierujcie do nas liczne pytania dotyczące oferty szkoleniowej. Ponad tydzień temu zawiesiliśmy ją ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju. Widzimy jednak, że nie przestajecie szukać propozycji szkoleń pozwalających Wam rozwijać się zawodowo.

 

Obecnie najlepszym rozwiązaniem na doskonalenie zawodowe są szkolenia online. Ich bezsprzeczną zaletą jest nie tylko, że są konkurencyjne cenowo w stosunku do warsztatów tradycyjnych i łatwe w dostępie, ale i, co najważniejsze w obecnej sytuacji, bezpieczne.

Od soboty, 21 marca wiemy, że okres niedostępności bibliotek dla czytelników, a tym samym Waszej pracy zdalnej, został wydłużony. Jest to jednoznaczne z faktem dalszego zawieszenia szkoleń tradycyjnych.

W związku z tym proponujemy Wam listę szkoleń online. Prawie cała ofertę warsztatów tradycyjnych udało się nam przenieść w środowisko wirtualne.

Nasi trenerzy dołożyli wszelkich starań, aby utrzymać warsztatowy charakter szkoleń, głównie poprzez zaplanowanie szeregu interaktywnych ćwiczeń.

Wszystkie szkolenia realizowane będą z wykorzystaniem platformy ClickMeeting. Uczestnicy mogą korzystać z komputera z dostępem do Internetu lub urządzenia mobilnego. Komunikacja odbywa się z poziomu przeglądarki internetowej.

Każde ze spotkań trwać będzie dwie godziny zegarowe.

Poniższe szkolenia online będą realizowane przez cały okres zagrożenia epidemiologicznego:

Biblioteka w zmieniających się mediach społecznościowych

Mniej znaczy więcej, czyli jak zainteresować odbiorcę w social media

Niesztampowe metody pracy w bibliotece

TIK-owe inspiracje w promowaniu działań biblioteki

Tworzenie filmów na potrzeby internetu – YouTube, Facebook, Instagram

Webinarium – sposób na interakcję z czytelnikiem

Wykorzystaj pełny potencjał Instagrama


Szczegółowe informacje na stronie: http://www.szkoleniadlabibliotekarzy.sbp.pl/szkolenie-online/

 

Pozdrawiam

Joanna Filimonow
Redaktor naczelna portalu SBP.pl
Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich