Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Cyfrowe spotkania autorskie - Bibliotekarz Lubuski

Cyfrowe spotkania autorskie

agencjaCzy w dobie kontaktów jedynie cyfrowych mozna zorganizować dla czytelników spotkanie autorskie? Propozycję ciekawych wywiadów oferuje agencjaopowieści.pl Na stronach agencji można zapoznać się z najciekawszymi wypowiedziami autorów, przeczytać recenzje ich książek, a moderatorki dbają o to, by "autor mógł dotrzeć do odbiorcy, a czytelnik z rozmowy wyniósł coś dla siebie."

Z lekcji języka polskiego pamiętamy, jak często zadawaliśmy sobie pytanie, co autor, poeta, pisarz, chciał przekazać. A ponieważ w znakomitej większości autorami czytanych przez nas lektur byli nieżyjący już twórcy, nikomu nie przychodziło do głowy, że można autora bezpośrednio o to zapytać.

W XXI wieku to wydaje się naturalne. Do autora książki, artykułu, fotografii czy innego dzieła, można napisać wiadomość na FB czy wysłać maila, oglądać jego zdjęcia na Instagramie, czytać o tym, co robi każdego dnia na Facebooku. Nic jednak nie zastąpi osobistego kontaktu – spotkania autorskie to szansa na poznanie autora, na zadanie nurtujących pytań, na wysłuchanie jak i dlaczego powstało dzieło.

Agencja autorska Opowieści powstała z potrzeby kontaktu, potrzeby wsparcia i potrzeby czasu. Autorzy potrzebują czasu na tworzenie, a czytelnicy potrzebują kontaktu z autorami. Jedni i drudzy potrzebują wsparcia w realizacji tych potrzeb.

Od 2013 roku zajmujemy się współpracą z organizatorami spotkań, instytucjami, w których odbywają się spotkania autorskie, konferencje, debaty, warsztaty itp. Czytelnikom ułatwiamy kontakt z autorami wspierając ich w poznawaniu wizji twórców.

Dlatego jeśli chcesz zorganizować spotkanie autorskie, zaprosić autorów na swoje wydarzenie – jesteś w bardzo dobrym miejscu. Napisz, zadzwoń, porozmawiajmy.

Nasze Autorki i naszych Autorów znajdziesz tutaj:

http://agencjaopowiesci.pl/

 

opracowała: Agnieszka Sobiak