„Język, który łączy, język, który dzieli – o równości w języku”

ROZMOWY zaj2.jpg.2019 03 26 17 06 08Jak porozumiewać się nie tylko w świecie cyfrowym. Jak z szacunkiem traktować rozmówcę. Jak zbudować szacunek stosując tzw. język równościowy? O tych i innych zawiłościach komunikacyjnych dowiemy się z webinarium  zrealizowanego w ramach 2. edycji projektu „Rozmowy przy wspólnym stole”.

Osobą prezentującą była Lena Rogowska-Lewandowska – trenerka równościowa, facylitatorka, animatorka kultury. Pracuje z instytucjami (biblioteki, domy kultury, szkoły, muzea, urzędy), ucząc prowadzenia działań włączających, wielokulturowych i integrujących lokalne środowiska. Pomysłodawczyni działań z obszaru sztuk społecznych. Angażuje w nie grupy ludzi w małych i dużych miejscowościach, szkołach, ośrodkach dla cudzoziemców, zakładach poprawczych, szpitalach. Używa narzędzi facylitacyjnych i perfomatywnych (storytelling, spoken word, video, muzyka, teatr).

Webinarium prowadziła Agnieszka Koszowska – redaktorka i koordynatorka projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

link do webinarium: https://www.youtube.com/watch?v=E_n8CYOpvrs&feature=emb_title

Żródło: http://www.biblioteki.org/

 

Opracowała: Agnieszka Sobiak