Szkolenia dla seniorów - Bibliotekarz Lubuski

Szkolenia dla seniorów

szkolenia_dla_seniorow2W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szprotawie rozpoczęliśmy już VII edycję „Intensywnego Kursu Komputerowego dla Seniorów". Dotychczas z naszej oferty skorzystało 24 starszych mieszkańców Szprotawy i okolic. Ciekawe i wciąż urozmaicane zajęcia, w czasie których mieszkańcy zapoznają się z obsługą edytora tekstów WORD, pracą w programie Power Point i surfowaniem po Internecie, trwają każdorazowo do 2 godzin. Spotykamy się w sumie 8 razy (niemal codziennie). Tak częste spotkania dają gwarancję nabycia i utrwalenia świeżo nabytych umiejętności. Kurs wśród seniorów cieszy się tak dużą popularnością, że bywały edycje „podwójne" – jedna grupa miała zajęcia przed otwarciem Biblioteki, a druga – po jej zamknięciu. Seniorzy dzięki takiemu przygotowaniu czują się pełnoprawnymi użytkownikami nowych technologii i nie są zmuszeni do ciągłego proszenia wnuków o pomoc.

Julita Hofman