Parasol Licencyjny® MPCL - wyświetlaj filmy w bibliotece - legalnie! - Bibliotekarz Lubuski

Parasol Licencyjny® MPCL - wyświetlaj filmy w bibliotece - legalnie!

SBPOferta kulturalna dla bibliotek może zostać wzbogacona o pokazy filmowe. Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich przedstawia ofertę pn. Parasol Licencyjny® MPCL.

W ramach jednej opłaty biblioteka uzyskuje dostęp do repertuaru ponad 950 producentów filmowych i telewizyjnych w tym największych hollywoodzkich wytwórni m. in. Walt Disney Pictures, 20th Century Fox, MGM, Universal Pictures, Paramount Pictures, Warner Bros., Miramax, United Artists, Dreamworks Pictures i inne.

W ramach Parasola Licencyjnego® można wykorzystywać wszelkie nośniki video legalnie wprowadzone do obrotu rynkowego (DVD, Blu-Ray, VCD i inne), bez względu na to kto jest właścicielem danego nośnika, jak również inne legalne źródła. Oznacza to, że film może zostać zakupiony, wypożyczony na czas pokazu lub przyniesiony z prywatnych zbiorów, a nawet odtworzony za pośrednictwem sygnału telewizyjnego czy metodą stramingu internetowego z legalnego serwisu VOD (video na żądanie). Nie ma limitu pokazów i prowadzenia jakiejkolwiek uciążliwej dokumentacji. Specjalne stawki wynegocjowane przez SBP dla bibliotek sprawiają, że Parasol Licencyjny® nie jest także dużym obciążeniem dla budżetu.

Parasol licencyjny® jest licencją niekomercyjną czyli nie umożliwia pobierania opłat za bilety i powszechnej reklamy pokazów z wykorzystaniem tytułów filmów. Licencja jest udzielana w wariancie rocznym, albo jednorazowo (na wybrany dzień).

Licencja roczna: certyfikat licencyjny obowiązuje przez rok od daty wskazanej przez licencjobiorcę. Licencja umożliwia nieograniczoną ilość wyświetleń dowolnych filmów z repertuaru 950 producentów filmowych w ciągu roku.

Licencja jednorazowa: Licencja wykorzystywana przy pojedynczych wydarzeniach na dużą skalę. Certyfikat licencyjny obowiązuje w dniu wskazanym przez licencjobiorcę. Licencja umożliwia nieograniczoną ilość wyświetleń dowolnych filmów z repertuaru 950 producentów filmowych w ciągu roku. Opłata ustalana jest na podstawie skali wydarzenia i pojemności miejsca objętego licencją.

Doradcy licencyjni MPLC:

MONIKA SKORASZEWSKA