Biblioteka zdalnie - jak pracować w czasach kryzysu? - nagranie webinarium i pomocne materiały - Bibliotekarz Lubuski

bibliotekiorgBiblioteki na różne sposoby starają się podtrzymać więź z czytelnikami. Nie jest to łatwe ze względu na konieczność zmiany kanału komunikacyjnego. Na stronie www.biblioteki.org jest szereg podpowiedzi jak funkcjonować jako placówka w tym specyficznym i trudnym czasie.

Na czym może polegać praca zdalna biblioteki? Jakich narzędzi można użyć do komunikowania się na odległość, organizacji wirtualnych spotkań czy wspólnej pracy nad dokumentami? Jak zorganizować sobie pracę zdalną?

Koronawirus sprawił, że biblioteki – podobnie jak inne instytucje kultury i edukacji – zostały tymczasowo zamknięte, a zespoły bibliotek niemal z dnia na dzień musiały zorganizować sobie pracę zdalną. W tym artykule przedstawiamy nagranie webinarium „Biblioteka zdalnie - jak pracować w czasach kryzysu?”, które odbyło się 30 marca 2020 r. oraz towarzyszące mu materiały: linki, opisy i podpowiedzi. Zachęcamy do korzystania.

webinarium: https://youtu.be/cC9NF7P-eoY

Certyfikat do pobrania ( do samodzielnego wypełnienia)

opracowała: Agnieszka Sobiak