EPALE - elektroniczna platforma uczenia się dorosłych w Europie

epale grafikaKażdy bibliotekarz w dzisiejszych czasach pełni między innymi funkcję edukatora. Praca z dorosłym czytelnikiem jest specyficzna, a tematyka, którą należy dobrać do organizowanych spotkań, powinna być inspirująca i zachęcająca do uczestnictwa w kolejnych modułach. Pomocną w organizacji edukacji dorosłych może być platforma edukacyjna EPALE.

 

EPALE to europejska, wielojęzyczna, otwarta dla wszystkich społeczność profesjonalistów z dziedziny kształcenia dorosłych, między innymi edukatorów i instruktorów dorosłych, doradców i konsultantów, badaczy i pracowników naukowo-dydaktycznych oraz decydentów.

Platforma EPALE jest finansowana ze środków programu Erasmus+. Stanowi element strategii Unii Europejskiej promowania możliwości kształcenia się dla wszystkich osób dorosłych.

EPALE realizuje to zadanie poprzez wspieranie i wzmacnianie pozycji zawodów związanych z kształceniem dorosłych. Umożliwia członkom nawiązywanie kontaktów z kolegami w całej Europie i wzajemne uczenie się za pośrednictwem wpisów na blogach, forów oraz narzędzia wyszukiwania partnerów, a także spotkań bezpośrednich.

EPALE zapewnia całe bogactwo wysokiej jakości precyzyjnych informacji, które zainteresują praktyków z sektora kształcenia dorosłych. Z czasem coraz więcej tych treści powinno być dostarczanych przez samych członków. Dowiedz się więcej, jak przyłączyć się do społeczności EPALE: https://epale.ec.europa.eu/pl/content/przylacz-sie

EPALE stosuje rzetelną politykę redakcyjną, która także skupia się na społeczności uczenia się dorosłych. Chcemy, aby wszyscy nasi użytkownicy czuli się dobrze w witrynie i mieli zaufanie do prezentowanych na platformie informacji. Tutaj dostępny jest pełny tekst oświadczenia w sprawie polityki redakcyjnej(link is external): https://epale.ec.europa.eu/sites/default/files/epale_editorial-policy_statement_pl.pdf

Platforma EPALE jest na co dzień zarządzana przez Centralne Biuro z pomocą 38 Krajowych Biur w całej Europie. Dążymy do zaangażowania użytkowników we wszystkie etapy budowania platformy EPALE, aby spełniała wasze oczekiwania i oferowała to, czego potrzebujecie, by pozostawać na bieżąco z rozwojem wydarzeń w dziedzinie uczenia się dorosłych w Europie.

Dołącz do nas, by stać się częścią największej w Europie społeczności uczenia się dorosłych!: https://epale.ec.europa.eu/pl/user/register

Platforma EPALE finansowana jest z budżetu programu Erasmus+ za pośrednictwem Agencji Wykonawczej ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego. Z DG EAC można skontaktować się pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,bądź pocztowo:

European Commission
DG Education and Culture
Unit B2 - Schools and educators; multilingualism
J-70, 04/197
B-1049 Bruksela/Belgia

Informujemy, że: wiadomości, opinie i materiały publikowane w witrynie EPALE nie są zatwierdzane przez Komisję Europejską.

źródło: epale.ec.europa.eu

Na platformie znajdziemy interesujące webinaria, blogi specjalistów, opracowania i broszury, które każdemu pracownikowi biblioteki mogą być przydatne w kreowaniu ścieżki zawodowej. Dla przykładu: broszura pt. "Po co nam instytucje kultury?": https://epale.ec.europa.eu/pl/resource-centre/content/po-co-nam-instytucje-kultury-broszura-do-myslenia

 

opracowała: Agnieszka Sobiak