WIRTUALNA NOC MUZEÓW „Z MYSZKĄ" W MUZEUM ILUSTRACJI KSIĄŻKOWEJ - Bibliotekarz Lubuski

WIRTUALNA NOC MUZEÓW „Z MYSZKĄ" W MUZEUM ILUSTRACJI KSIĄŻKOWEJ

plakatNOC MUZEÓWW oczekiwaniu na powrót „starych czasów", gdy jak co roku spotykaliśmy się w naszym Muzeum Ilustracji Książkowej podczas Nocy Muzeów, zapraszamy na Wirtualną Noc Muzeów „z myszką".

Przeniesiemy się w lata 70. i 80., kiedy dzieci codziennie czekały na animowaną dobranockę emitowaną w telewizji o tej samej porze, gdy na małych winylowych płytach o obrotach 45/min czołówka polskich aktorów nagrywała najważniejsze dla każdego dziecka bajki. Dzieciom pokażemy tamten świat, a dorosłych zabierzemy w podróż sentymentalną, która być może stanie się inspiracją do wyciągnięcia z lamusa starych płyt z bajkami i rzutników.

W programie:
– oprowadzanie po Muzeum Ilustracji Książkowej – filmik prezentujący najciekawsze skarby ekspozycji,
– „Pan Twardowski" – bajka z kultowego rzutnika Ania,
– stare filmy animowane z Narodowego Instytutu Audiowizualnego,
– dobranockowe zagadki dla dzieci,
– „Niezapomniane Bajki-Grajki" – prezentacja bajek muzycznych i słuchowisk dla dzieci nagranych na płytach winylowych w latach 70. i 80. przez wydawnictwo Polskie Nagrania MUZA

Zapraszamy w sobotę 16 maja br. do śledzenia wydarzenia na Facebooku Biblioteki Norwida.

WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze