Tydzień Bibliotek w Długiem

Prezentacja ZwB 2020W dniach od 8 do 15 maja 2020 w ramach Tygodnia Bibliotek, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Zasmakuj w bibliotece” i odbywał się wyłącznie w przestrzeni wirtualnej, bibliotekarze ze wszystkich stron Polski starali się różnymi kanałami dotrzeć do swoich Czytelników.

Także filia Biblioteki w Długiem w ścisłej współpracy ze Szkołą Podstawową przeprowadziła szereg małych projektów i propozycji różnych działań zdalnych za pośrednictwem aplikacji Google Classroom oraz Facebooka. Były więc facebookowe „Zabawy słowem”, skojarzenia (BOHATER KSIĄŻKI + potrawa, która się z nim kojarzy) i propozycja stworzenia niepowtarzalnej „Fotki z książkami w głównej roli i dowcipnym komentarzem w dymku”. Były ciekawe propozycje naszych Czytelników na promocje książki oraz foto-zagadki. Z początkiem tygodnia ogłosiliśmy Konkurs na nowoczesną nazwę biblioteki. 12 maja w ramach zdalnych zajęć edukacyjnych uczniowie obejrzeli prezentację
o EXLIBRISIE, przygotowaną przez Filię i tworzyli własne znaki własnościowe książek.
W ramach zdalnych lekcji bibliotecznych stworzyliśmy prace z hasłem Tygodnia Bibliotek „Zasmakuj w Bibliotece” oraz projekt fotografii sleeveface. Uczestnicy zdalnych zajęć bibliotecznych mieli też okazję poznać stan swojej wiedzy o własnej Bibliotece w „Quizie z przymrużeniem oka”.
To był dla nas wszystkich pracowity i owocny tydzień i niełatwy egzamin, ale poradziliśmy sobie. W dniu 15 maja rozstrzygnięty został KONKURS na NOWOCZESNĄ NAZWĘ BIBLIOTEKI. Wyłoniliśmy zwycięzcę. Nagrodzeni zostali także autorzy „Projektu EXLIBRIS”. Laureaci i uczestnicy otrzymali dyplomy i wyróżnienia w pliku elektronicznym  A oto prezentacja efektów naszych działań.

MBP Szprotawa Filia Długie