Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Aktualny, 49 numer Bibliotekarza Lubuskiego - Bibliotekarz Lubuski

Aktualny, 49 numer Bibliotekarza Lubuskiego

BL49

Dostępny jest kolejny numer „Bibliotekarza Lubuskiego” (1/2020). Ukazał się, jak zawsze, w Tygodniu Bibliotek. Pomimo szczególnego czasu i utrudnień w dobie pandemii dotrzymany został majowy termin wydania.

 

 

 

 

 

W numerze wiele interesujących treści. Godnym podkreślenia jest artykuł upamiętniający wybitnego naukowca prof. Czesława P. Dutkę. W hołdzie Jego dokonaniom dr Andrzej Buck przypomina jedno z najważniejszych Jego dzieł – Mit i gest.

Ponadto w numerze znajdziemy artykuły dotyczące Lubuskich Wawrzynów 2019 (dr Przemysław Bartkowiak), oficjalnej uroczystości uruchomienia, po generalnym remoncie, Oddziału dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Świebodzinie (dr Dawid Kotlarek), jubileuszowego wernisażu i podsumowania dorobku wybitnego artysty Gustawa Lisa (Urszula Sitarz), kilku edycji gry miejskiej zrealizowanych w Szprotawie (Jolanta Wawrzyniak), dziesiątych urodzin Dyskusyjnego Klubu Książki hucznie świętowanych w Mediatece w Krośnie Odrzańskim (Agnieszka Langner-Kosmaty) oraz setnych urodzin czytelniczki zielonogórskiego Norwida (Anna Urbańska), programu budującego kulturę czytelniczą wśród dzieci w wieku szkolnym (Agnieszka Urbaniak), cyklu zajęć dla dzieci w elementami zabawy językowej (Iwona Małocha-Bartkowiak), komiksowych warsztatów z rysowania (Anna Witkowska), historii miasta i gminy Witnica zapisanej w bezcennej kolekcji pocztówek (Władysław Wróblewski), kolejnej ciekawej wystawy w galerii Biblioteki Pedagogicznej w Gorzowie Wielkopolskim (Hanna Ciepiela).

Na uwagę zasługują omówienia bibliotecznych zasobów muzycznych, filmowych i językowych (Małgorzata Cichoń, Agnieszka Cicha, Kinga Sczaniecka).

Polecamy też wywiady: z Anną Neć - rozmawia Monika Simonjetz, z Anną SłowikAgnieszka Cicha. Innowacyjne projekty prezentuje Justyna Hak. Program Tygodnia Bibliotek w WiMBP w Zielonej Górze omawia Dorota Kaczmarek.

Jako inspirację dla autorów zamieszczono tekstową „forpocztę” – artykuł Jerzego Woźniakiewicza, dyrektora WBP w Krakowie, o wymownym tytule #rajskawczasachzarazy.

Mamy nadzieję, że wiele sieciowych inicjatyw na stałe wpisze się w działalność nie tylko lubuskich bibliotek. Liczymy, że teksty na ten temat pojawią się w następnym numerze. Materiały do publikacji można przesyłać mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy do współpracy!

http://bibliotekarzlubuski.pl/images/stories/pedeefy/BL49.pdf

Redakcja Bibliotekarza Lubuskiego