Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Praktyczne sztuczki, czyli Dwie Siostry w Bibliotece - część 4 - Bibliotekarz Lubuski

Praktyczne sztuczki, czyli Dwie Siostry w Bibliotece - część 4

dwiesiostryDrogie Bibliotekarki, Drodzy Bibliotekarze,

Biblioteki znów otwarte, stęsknieni czytelnicy pytają o nowe tytuły, a do pełni szczęścia brakuje tylko książkowych spotkań i warsztatów... Miejmy nadzieję, że w końcu świat wróci na dawne tory i będzie można spotkać się z dziećmi bezpośrednio, a nie tylko przed ekranem monitora.

Dziś przesyłamy Wam kolejną partię przydatnych materiałów, które możecie wykorzystać zarówno w pracy zdalnej, jak i podczas przyszłych zajęć z dziećmi w Waszych filiach.

W dzisiejszym newsletterze znajdziecie:

  • atrakcyjne materiały online dla dzieci.
  • scenariusz warsztatów dla dzieci,
  • tekst o alternatywnych formach czytelniczych,
  • niezwykłą nowość,
  • wielki powrót mistrzowskiej historii.

UWAGA, MATERIAŁY ONLINE DLA DZIECI

Przypominamy, że na naszej stronie z materiałami do pobrania znajdą Państwo mnóstwo atrakcyjnych pomysłów na plastyczne aktywności dla dzieci: autorskie karty pracy stworzone przez naszych utalentowanych ilustratorów, kreatywne kolorowanki, fragmenty książek aktywnościowych. Zachęcamy do wykorzystywania ich podczas pracy z podopiecznymi!

Ostatnio na stronie opublikowaliśmy specjalne plastyczne aktywności dla młodszych dzieci od Chrisa Haughtona, autora przewrotnych i bardzo kolorowych książek "O nie, Dudusiu!, Trochę się zgubiłam", Ćśśś! Mamy plan.

Miłej zabawy!

Dziś chcemy Wam polecić bardzo nietypowe warsztaty "kulinarne" inspirowane książką kucharską dla dzieci "Wielkie gotowanie na ulicy Czereśniowej" autorstwa Dagmar von Cramm z ilustracjami Rotraut Susanne Berner

Podczas warsztatów dzieci mają okazję do swobodnej zabawy, jak sprzed lat. Wykorzystując różne naturalne materiały i rośliny uruchamiają wyobraźnię, dotykają rożnych faktur, powtarzają zaobserwowane u dorosłych czynności związane z gotowaniem. Ale przede wszystkim doskonale się bawią! 

Błotne gotowanie na trawie – scenariusz warsztatów

Zdjęcia z przeprowadzonych warsztatów możecie znaleźć na naszej stronie


UWAGA, DOBRE PRAKTYKI

Zachęcamy do zapoznania się z krótkim omówieniem przykładów alternatywnych form czytelniczych, w którym znajdą Państwo ciekawe pomysły na wykorzystanie nietypowych materiałów do animacji czytelnictwa wśród młodszych i starszych dzieci. Mamy nadzieję, że tekst autorstwa Marty Todys z Polskiej Sekcji IBBY, zainspiruje Państwa do wypróbowania nowych rozwiązań w pracy z dziećmi.

UWAGA, NOWOŚĆ
 
Ta nowość pojawia się w odpowiedniej chwili. "Wszyscy się liczą" Kristin Roskifte to pięknie zilustrowana, mądra i bardzo potrzebna lektura. W tej niezwykłej wyszukiwance, pod pozorem nauki liczenia autorka przekazuje czytelnikom znacznie cenniejszą umiejętność: uważność na drugiego człowieka.
"Wszyscy się liczą" jest już dostępna w naszym sklepie internetowym.

Wielokrotnie nagradzana wyszukiwanka – inna niż wszystkie.
Zaprasza czytelników do namysłu nad tym, co wydarza się i może wydarzyć w ich życiu – a czego nie widać na pierwszy rzut oka.
Znakomicie rozwija zmysł obserwacji, empatię i wyobraźnię.

„The Sunday Times”

    
UWAGA, WARTOŚCIOWA KSIĄŻKA

Kiedy niespodziewanie odwiedzi Was żyrafa, możecie być pewni, że Wasze życie stanie na głowie!
Gratka dla kolekcjonerów serii Mistrzowie Ilustracji! Po dłuższej nieobecności na księgarnianych półkach wraca skrząca absurdalnym poczuciem humoru książka "Odwiedziła mnie żyrafaStanisława Wygodzkiego z ilustracjami niezrównanego Mirosława Pokory.
Przy okazji wznowienia nakładu przypominamy o naszej akcji #backlistaprzebojów – przeczytacie nasz list!

Jedną z recenzji książki "Odwiedziła mnie żyrafa" znajdziecie na blogu Mama Czyta

A już za miesiąc kolejny newsletter, a w nim:

  • nowy scenariusz zajęć twórczych z dziećmi,
  • najświeższe wieści o wybranych nowościach,
  • cenne wskazówki dotyczące działań czytelniczych z dziećmi


Pozdrawiamy,
Dwie Siostry!