Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Urodzili się... 27 lipca: Magdalena Różdżka - Bibliotekarz Lubuski

Urodzili się... 27 lipca: Magdalena Różdżka

MRMagdalena Różczka to polska aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna i dubbingowa. Szerszej publiczności znana między innymi z takich produkcji, jak "Lejdis", "Rozmowy nocą", "Usta Usta", "Lekarze", "Czas honoru- Powstanie". Dwukrotnie nominowana do nagrody Złotej Kaczki.

 

Magdalena Różczka: życiorys
Magdalena Różczka przyszła na świat 27 lipca 1978 roku w Nowej Soli. Ukończyła Liceum Ekonomiczne w rodzinnej miejscowości, gdzie grała też w amatorskim teatrze. Przez 6 miesięcy była studentką informatyki na Uniwersytecie Zielonogórskim, po czym przez 2 lata studiowała socjologię na tej samej uczelni. W międzyczasie pracowała jako pracownica drogerii i protokolantka w sądzie rejonowym. W 2004 roku została absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Aktorskim.

Magdalena Różczka: kariera
Magdalena Różczka pojawiła się na ekranie w 2002 roku, gdzie zagrała epizodyczną rolę w serialu "Samo życie". Rok później wystąpiła w filmie Jana Jakuba Kolskiego "Pornografia", który był ekranizacją słynnej powieści Witolda Gombrowicza o tym samym tytule. Następnie pojawiła się m.in. w: "Siedem przystanków na drodze do raju" (2003), "Bao-Bab, czyli zielono mi" (2003), "Oficer" (2004-2005), "Niedosyt) (2004), "Wiedźmy" (2005-2006), "Czarny" (2008), "Teraz albo nigdy" (2008-2009).
Przełomowym dla Magdaleny Różczki był rok 2008, w którym zagrała w dwóch filmach, które sprawiły, że zdobyła popularność i zaczęto być o niej głośno. Pierwszym z tych filmów była komedia romantyczna "Rozmowy nocą", gdzie wcieliła się w postać Matyldy- silnej kobiety, która marzy o tym, by mieć dziecko, ale niechętnie zaufa kolejnemu mężczyźnie. Drugą produkcją była komedia Tomasza Koneckiego "Lejdis", gdzie zagrała Monikę Kochanowską. Rok później znów pojawiła się w filmie razem z Marcinem Dorocińskim, z którym grała w "Rozmowach nocą", tym razem w filmie "Idealny facet dla mojej dziewczyny".
W następnych latach Magdalena Różczka zagrała w produkcjach: "Usta Usta" (2010-2011), "Belcanto" (2010), "Chomik" (2011), "Lekarze" (2012-2014), "Pocztówki z republiki absurdu" (2014), "Czas honoru- Powstanie" (od 2014).
źródło: plotek.pl

Działalność charytatywna:

Magdalena Różczka unika blasku fleszy i wynurzeń na łamach prasy. Bardzo chroni swoją prywatność. W rozmowie z "Urodą Życia" skupia się na otwockim ośrodku preadopcyjnym, gdzie jest wolontariuszką.

- Prasa brukowa nie dała mi żyć, tworzyli telenowelę niemającą nic wspólnego z moim życiem, a raniącą mnie i moich bliskich – przyznaje na początku wywiadu aktorka. W sieci nie brakowało więc plotek o jej prywatnych sprawach. Była żoną operatora Michała Marca, jakiś czas temu para się rozwiodła - na sądowych korytarzach po piętach deptali jej paparazzi. Potem szukali sposobu, by sfotografować ją z obecnym partnerem Janem Holoubkiem. Jednak to, na czym chce się skupić najbardziej to działalność charytatywna. Opowiada o Interwencyjnym Ośrodku Preadopcyjnym w Otwocku. Jak zaczęła się jej współpraca z placówką?
- To się odbyło zupełnie prozaicznie. Miałam dziecięce łóżeczko do oddania i akurat nikt nie był zainteresowany. Niania, która u mnie pracowała, powiedziała mi, że jest takie miejsce w Otwocku, gdzie przydaje się wszystko, więc zrobiłam wielką paczkę (…) – opowiada o początkach współpracy. Sam ośrodek nazywa "najpiękniejszym miejscem, jakie w życiu zobaczyła". Kto by pomyślał? – Po brzegi jest wypełnione miłością, dobrą energią, zapachem niemowląt, spokojem i dobrocią – wyjaśnia Różczka.
Z wywiadu dowiadujemy się, że aktorka stara się bywać w Otwocku jak najczęściej. – Jeżdżę raz na jakiś czas, na pół dnia – mówi. Te regularne odwiedziny zainspirowały ją do napisania scenariusza filmu. Wkrótce jego wyprodukowaniem zajmie się stacja TVN, a Różczka zagra w nim główną rolę, dyrektorki ośrodka. A na pytanie, czy sama chciałaby adoptować dziecko, widząc pragnące ciepła maluchy, odpowiada: - Czuję, że strasznie bym chciała. Podziwiam osoby, które to zrobiły. Zobaczę.

Źródło:
kobieta.wp.pl

fot. chcemybyc rodzicami.pl

opracowała: Agnieszka Sobiak