Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Narodowe Czytanie w Gminnym Ośrodku Kultury w Świdnicy - Bibliotekarz Lubuski

Narodowe Czytanie w Gminnym Ośrodku Kultury w Świdnicy

balladyna IITradycją w gminie Świdnica stał się udział w Narodowym Czytaniu. Ze względy na stan epidemii w Polsce, tegoroczna edycja organizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Świdnicy była wyjątkowa.

Skupiliśmy się na ograniczeniu ilości osób biorących udział w czytaniu oraz na nagraniu relacji z wydarzenia i opublikowaniu jej w sieci. Dzięki filmowi każdy mieszkaniec naszej gminy mógł zapoznać się z przeczytanym przez nas fragmentem „Balladyny” – mówi Paulina Szewczyk dyrektor GOK. Mocnym akcentem świdnickiego czytania była dekoracja. Sala domu kultury zyskała wygląd wiejskiej chaty. Panie, które czytały fragmenty książki ubrane były w zwiewne sukienki, a uzupełnieniem ich wyglądu były wianki z polnych kwiatów. Rolę Balladyny odegrała Pani Izabela Mazurkiewicz Zastępca Wójta gminy Świdnica.  W rolę Aliny, Wdowy i Kirkora wcielili się pracownicy GOK. Film z wydarzenia opublikowany jest na profilu społecznościowym i kanale na YouTube Gminnego Ośrodka Kultury w Świdnicy.

Paulina Szewczyk GOK Świdnica