Narodowe Czytanie w Bibliotece Publicznej i Szkolnej w Siecieborzycach - Bibliotekarz Lubuski

Narodowe Czytanie w Bibliotece Publicznej i Szkolnej w Siecieborzycach

IMG 20200904 105233Balladyna Juliusza Słowackiego na Narodowym Czytaniu 2020 rok Filia Siecieborzyce.

Biblioteka Publiczna i Szkolna w Siecieborzycach już po raz dziewiąty włączyły się akcję Narodowego Czytania. Organizowana jest ona przez Prezydenta RP od 2012 roku.
Tegoroczną lekturą ogólnopolskiej akcji była Balladyna Juliusza Słowackiego, którą napisał jesienią 1834 roku w Genewie, podczas Wielkiej emigracji po powstaniu listopadowym. Wybrane fragmenty czytali uczniowie klasy VIII, którzy wcielili się w rolę bohaterów utworu. Natomiast uczniowie klasy VII mieli możliwość zapoznania się z historią dramatu, którą przedstawili ich koledzy. Narodowe Czytanie przygotowały wychowawczyni klasy VIII Zofia wilczyńska – Mazurek oraz Maria Bednarek i Dorota Klimejko. Spotkanie odbyło się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Dorota Klimejko