Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Narodowe Czytanie „Balladyny” w słubickiej bibliotece - Bibliotekarz Lubuski

Narodowe Czytanie „Balladyny” w słubickiej bibliotece

IMG 7170W piątek 4 września 2020 r. słubicka biblioteka włączyła się do akcji Narodowego Czytania zainicjowanego przez Prezydenta RP. Akcja ta promuje czytelnictwo i najważniejsze dzieła literatury polskiej.

Podczas tegorocznej edycji poznaliśmy dzieje bohaterów „Balladyny” Juliusza Słowackiego. W słubickiej bibliotece bibliotekarze i czytelnicy mogli zaprezentować swoje ulubione fragmenty w specjalnie przygotowanym na tę uroczystość miejscu. Czytane strofy dramatu rozbrzmiewały z okien biblioteki, dzięki czemu przechodnie mogli na chwilę przystanąć i wsłuchać się w treść dzieła. Lekturę klasyki polskiej literatury czytaliśmy z zachowaniem wszelkich środków ostrożności obowiązujących w tym szczególnym czasie pandemii. 
Wszystkim uczestnikom dziękujemy serdecznie za udział w wydarzeniu, zaangażowanie i odwagę!  Już wiemy, że za rok lekturą 10. edycji Narodowego Czytania będzie "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej i z pewnością weźmiemy w niej udział!

Zespół BPMiG w Słubicach