Święto Spadającego Liścia - Bibliotekarz Lubuski

Święto Spadającego Liścia

Dzień Spadającego LiściaNajbardziej wyczekiwanymi porami roku, wzbudzającymi radość i chęć do życia są wiosna i lato.

To właśnie podczas nich mamy Święta Wielkanocy, Dzień Dziecka i Wakacje. Jesień nie wywołuje takich pozytywnych emocji, nie ma świąt, na które z niecierpliwością oczekiwałyby dzieci. Jerzy Szewczyk chciał zwrócić uwagę na to, że jesień może być kolorowa i radosna. Dlatego też wymyślił Święto Spadającego Liścia. Z tej okazji uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią Anną Dudra- Światowską 23 września odwiedzili filię biblioteczną w Lesznie Górnym. Zwieńczeniem wspólnych zajęć były piękne kolorowe jeżyki, nazwane przez dzieci Gangiem Jeżyków Jesiennych.

Andżelika Przysiężna