Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Witnica na starej pocztówce- prelekcja w SP1 - Bibliotekarz Lubuski

Witnica na starej pocztówce- prelekcja w SP1

witpocz13 października - w ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych- uczniowie klas siódmychwysłuchali prelekcji: „Witnica na starej pocztówce – oś wschód-zachód”.
Dyrektor Miejskiej Biblioteki w Witnicy ,pan Władysław Wróblewski prezentował pocztówki i fotografie przedstawiające ulice Gorzowską i Kostrzyńską oraz plac A. Zabłockiego i Osiedle Zachodnie od końca XIX wieku do dziś.Kolekcja kart pocztowych została przekazana bibliotece przez Towarzystwo Przyjaciół Witnicy, a jej twórcą jest wieloletni prezes tej organizacji, pan Zbigniew Czarnuch. Zbiór liczy obecnie ponad pięćset egzemplarzy, z których ponad trzysta pokazuje miejsca położone w Mieście i Gminie Witnica przed 1945 rokiem. W prezentacji zostały również wykorzystane zbiory witnickiej kolekcjonerki Moniki Chomont.Pokaz slajdów był okraszony ciekawostkami historycznym z dziejów miasta. Uczniowie z uwagąwysłuchali barwnej opowieści, zauważali zmiany, jakie zaszły w mieście w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat, a także zadawali ciekawe pytania.Dodatkową atrakcją spotkania była wystawa książek poświęconych Witnicy lub napisanych przez witniczan, wiele z nich autorstwa prelegenta. Niespodzianką dla młodzieży były upominki w postaci zakładek do ksiązek (oczywiście poddanych obowiązkowej kwarantannie i dezynfekcji).Serdecznie dziękujemy Panu Władysławowi Wróblewskiemu za wspaniały wykład, poświęcony czas i udostępnienie książek.
 
Izabela Rebeczko