Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/joomla/updater/updater.php on line 278
Na północ - literatura skandynawska w województwie lubuskim - Bibliotekarz Lubuski

Na północ - literatura skandynawska w województwie lubuskim

skadnynawskaWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Dyskusyjne Kluby Książki zaprosiły bibliotekarzy, moderatorów i członków DKK na szkolenie „Na północ-literatura skandynawska” przygotowane przez Good Books.

28 września 2020 r. odbyło się stacjonarne szkolenie z literatury szwedzkiej z udziałem tłumaczki Marty Dybuli − skandynawistki, filolożki szwedzkiej, nauczycielki języka szwedzkiego oraz z literatury fińskiej z Sebastiaem Musielakiem – tłumaczem, freelancerem, założycielem Oficynę Wolny Tor. Tłumaczom towarzyszyła Gabriela Kwarta (koordynator z Good Books).
14 października 2020 przeprowadzone zostało szkolenie online dot. literatury duńskiej z udziałem tłumaczki Bogusławy Sochańskiej - pracownika w Instytucie Skandynawistyki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza, byłej attaché kulturalnym Ambasady Polskiej w Kopenhadze, dyrektorki Duńskiego Instytutu Kultury w Polsce.