Spotkanie z Martą Grzybowską - Bibliotekarz Lubuski

Spotkanie z Martą Grzybowską

PLAKAT MARTA GRZYBOWSKATo już dziś! O  o godz. 12.00, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Dyskusyjne Kluby Książki zapraszają, w ramach 10. Festiwalu Literackiego im. Anny Tokarskiej Proza Poetów  na spotkanie autorskie online z Martą Grzybowską oraz prezentację jej debiutanckiej książki Ponad – I tomu, z zapowiedzianej trylogii. Prowadzenie: Sandra Stempniewska.

Spotkanie autorskie będzie transmitowane na profilu Fb Biblioteki.

Zapraszamy!

Marta Grzybowska – rocznik ’95, bydgoszczanka. Zaczęła pisać, gdy miała jedenaście lat. Jak mówi, bolesne dzieciństwo i zawarte w nim przeżycia zmusiły ją do przelewania myśli na papier. Pisanie to jej przeznaczenie. Oprócz tego dużo czyta. Najczęściej wybiera filozofię i psychologię, choć zaznacza, że czasem serce rwie się w bardziej romantyczny rytm.

Jej bohaterka, Layla Rain, to z pozoru zwyczajna nastolatka. W połowie dziecko. Za jednym ciosem traci ojca w wypadku samochodowym, a matka w wyniku żałoby zostaje przewieziona do szpitala psychiatrycznego. Na ten czas trafia do bezwzględnego wujka, który nie uznaje jej ani jej uczuć. Od tego momentu jej życie zamienia się w walkę. Otrzymuje dar. Widzi oraz słyszy więcej niż przeciętny człowiek. Ufa temu bezgranicznie. Idzie wprost za tym. Prowadzi zabłąkane dusze- widma, których konstrukcja zdarzeń za życia pękła. Layla usiłuje ją naprawić, jak i połączyć dwa Światy: rzeczywistości, gdzie uczęszcza do pobliskiego Liceum i próbuje odnaleźć się pomiędzy rówieśnikami, jak i tego, który nadają jej smutne widma. Jej wyjątkowy naszyjnik i sieć snów prowadzą ją do tajemniczej wyspy, gdzie przemieszczają się widma. Wyspa ta została podzielona na cztery części i tam czeka na nią gorszy ból niż się spodziewała. To tam opadają maski. Cała prawda wychodzi na jaw. Layla otwiera oczy i zaczyna rozumieć, kim tak naprawdę jest. Życie przeplata się ze śmiercią. Dramat rozciąga się się za dramatem, ale Layla odnajduje w sobie siłę, aby przetrwać i walczyć dalej.