Spotkanie z Marcelem Woźniakiem - Bibliotekarz Lubuski

Spotkanie z Marcelem Woźniakiem

MARCELJuż dziś, o godz. 18.00 Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Dyskusyjne Kluby Książki zapraszają, w ramach 10. Festiwalu Literackiego im. Anny Tokarskiej Proza Poetów na Spotkanie autorskie z Marcelem Woźniakiem, powieściopisarzem i scenarzystą, autorem biografii Leopolda Tyrmanda (pisarza roku 2020 w Polsce) – „Moja śmierć będzie taka, jak moje życie” (2016) oraz najnowszej, której premiera miała miejsce 14 października – „Tyrmand. Pisarz o białych oczach” [wyd. Marginesy, 2020].

Spotkanie autorskie będzie transmitowane LIVE na profilu Fb Biblioteki.

Zapraszamy!

Marcel Woźniak – urodził się w 1984 w Kwidzynie; polski pisarz i scenarzysta, autor trylogii kryminalnej o detektywie Leonie Brodzkim oraz biografii Leopolda Tyrmanda.
W lipcu 2015 roku rozpoczął pracę, jako pisarz. Książka „Biografia Leopolda Tyrmanda. Moja śmierć będzie taka jak moje życie” miała premierę 26 października 2016 roku i była pierwszą oficjalną biografią Leopolda Tyrmanda. 14 października 2020 roku miała swoją premierę kolejna jego książka biograficzna o Leopoldzie Tyrmandzie „Tyrmand. Pisarz o białych oczach” .
Pisarz ma na swoim koncie także trylogię kryminalną o detektywie Leonie Brodzkim „Powtórka”, „Mgnienie” i „Otchłań”.
Przypomnijmy, że rok 2020 jest ogłoszony Rokiem Leopolda Tyrmanda, bowiem właśnie w tym roku mija 100. rocznica urodzin tego sławnego polskiego pisarza, publicysty i popularyzatora jazzu w Polsce.

Z Marcelem Woźniakiem rozmowę poprowadzi Andrzej Winiszewski - dziennikarz radiowy, twórca wielu audycji i podcastów tematycznych, historycznych i monograficznych poświęconych muzyce jazzowej emitowanych na antenie Polskiego Radia oraz w programie radiojazz.fm. Autor tekstów historycznych, recenzji i relacji publikowanych na łamach polskiej prasy muzycznej. Twórca cyklu audycji poświęconych międzywojennym i powojennym początkom jazzu w Polsce i ich związkom z historią światowej kinematografii oraz pionierom polskiego jazzu lat 20. i 30. XX w. Twórca cyklu audycji radiowych oraz spotkań tematycznych w sieci polskich bibliotek o Leopoldzie Tyrmandzie z okazji 100. rocznicy urodzin pisarza. Od ponad dekady wykładowca w Instytucie Muzyki (kierunek Jazz i Muzyka Estradowa) na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz wykładowca na licznych Warsztatach Jazzowych.