Tydzień Bibliotek w Żaganiu - Bibliotekarz Lubuski

Tydzień Bibliotek w Żaganiu

8 - 15 maja 2012 r.
Otwarta Biblioteka – dla każdego mieszkańca Żagania, udostępnienie wszystkich działów biblioteki (8 – 15 maja 2012 r. w godzinach pracy oddziałów)
Majowy Kiermasz Taniej Książki (od poniedziałku do piątku przez 3 tygodnie w godzinach pracy biblioteki)
Amnestia dla czytelników – przez cały maj
65 lat minęło… – Działalność Biblioteki na przestrzeni kilkudziesięciu lat – wystawa, (Wypożyczalnia, Oddział dla Dorosłych)
Komputer nie taki straszny – warsztaty dla seniorów z podstawowej obsługi komputera
(8-11 maja 2012 r. godz. 11.00-13.00, Centrum Informacji Młodzieżowej).

8 maja 2012 r.
 Spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem, polskim pisarzem dla dzieci i młodzieży, autorem słuchowisk, (8 maja 2012 r., godz. 9.00, Czytelnia Ogólna przy Oddziale dla Dorosłych)

9 maja 2012 r.
Konkurs wiedzy o Januszu Korczaku - „Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało”
(9 maja 2012 r., godz. 12.00, Oddział dla Dzieci i Młodzieży)

Sportowa Biblioteka
– wystawa literatury o sporcie głównie piłce nożnej i rekreacji, wstęp do Euro 2012 – zgodnie z przesłaniem tegorocznego hasła „Biblioteka ciągle w grze”
(do końca maja, Centrum Informacji Młodzieżowej)

10 maja 2012 r.
Wędrująca Biblioteka – spotkania bibliotekarzy z dziećmi w żagańskich przedszkolach
Poetycki Koncert Życzeń – wieczór literacki (10 maja 2011 r. godz. 17.00, Czytelnia Ogólna przy Oddziale dla Dorosłych). W programie występ zespołu „Lutnia”

11 maja 2012 r.
  „Bliskie spotkania z książką” – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego zorganizowanego z okazji 65. urodzin MBP w Żaganiu
(11 maja 2012 r., godz. 12.00, Oddział dla Dzieci i Młodzieży);
Noc w Bibliotece – Idzie niebo ciemną nocą - (11 maja 2011 r. godz. 20.00, Oddział dla Dzieci i Młodzieży)
W programie:
• wspólne czytanie bajek
• wróżby z gwiazd
• kolacja przy świecach
• zajęcia plastyczne – portret ufoludka
• nocna obserwacja nieba z Jackiem Patką
• oraz projekcja filmu na dobranoc

12 maja 2012 r.
100. rocznica śmierci Bolesława Prusa (właśc. Aleksander Głowacki) (1847-1912), pisarza, publicysty – wystawa książkowa
(Wypożyczalnia, Oddział dla Dorosłych)
55. rocznica śmierci Leopolda Staffa (1878-1957), poety i tłumacza – wystawa tematyczna