Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Od książki do czytelnika”, 19-20 kwietnia 2021 r., online - Bibliotekarz Lubuski

pobraneW imieniu Organizatorów zapraszamy do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Od książki do czytelnika”, która organizowana jest z okazji Jubileuszu 65-lecia Instytutu Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego i odbędzie się w formie zdalnej 19–20 kwietnia 2021 na platformie Teams.

Celem spotkania jest refleksja nad życiem książki – zarówno dawniej, jak i w czasach współczesnych – a przede wszystkim nad jej istnieniem w relacji z czytelnikiem. Złożony charakter tego związku rodzi bowiem potrzebę uwzględnienia wielu aspektów.

Głównymi obszarami tematycznymi będą:

• książka i procesy bibliologiczne – wytwarzanie, obieg, udostępnianie,
  • książka w procesach komunikacyjnych i medialnych,
  • formy i funkcje książki,
  • czytanie i czytelnictwo.

Zaproszenie do udziału w konferencji przyjęli badacze z: Polski, Ukrainy, Czech, Słowacji, Słowenii, Węgier, Austrii, Litwy oraz Finlandii.

Wydarzeniu będą towarzyszyć Międzynarodowa Wystawa Exlibrisów oraz Wystawa Monografii Pracowników INiB UWr. Liczymy na to, że konferencja umożliwi wymianę doświadczeń badaczy z różnych krajów, dyscyplin oraz środowisk akademickich.

Konferencja została objęta patronatem medialnym portalu sbp.pl

Szczegółowe informacje na stronie >> http://phc.uni.wroc.pl/konferencja/

Redakcja SBP