„Ciekawość – pierwszy stopień do wiedzy” - Bibliotekarz Lubuski

„Ciekawość – pierwszy stopień do wiedzy”

logotypyBiblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wschowie otrzymała dotację  Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu "Partnerstwo dla książki” w wysokości 13 321 zł na realizację projektu „Ciekawość – pierwszy stopień do wiedzy”.

Projekt zakłada przeprowadzenie przez Bibliotekę cyklu zajęć opartego o książki popularnonaukowe, warsztatów przygotowanych przez firmę ModraSova oraz pokazów naukowych dla dzieci i młodzieży, którym towarzyszyć będą tematyczne wystawy książek. Jego celem jest upowszechnienie powyższej literatury oraz pokazanie, że książki popularnonaukowe są ciekawym i fascynującym źródłem wiedzy o otaczającej nas rzeczywistości, dlatego warto po nią sięgać jak najczęściej. Warsztatowy charakter zajęć ma wzbudzić w dzieciach ciekawość poznawczą, w sposób przystępny i ciekawy rozwinąć ich dotychczasową wiedzę, a przeprowadzane eksperymenty mają wyjaśnić im występujące w świecie zjawiska przyrodniczo-fizyczne. W ramach projektu odbędą się także trzy naukowe escape roomy dla młodzieży. Celem zabawy jest promocja młodzieżowej literatury popularnonaukowej przy jednoczesnej integracji z rówieśnikami i rozwijaniu umiejętności działania w zespole. Zwieńczeniem projektu będą 2-dniowe pokazy przygotowane przez animatorów z Centrum Nauki Kopernik, którzy pod koniec czerwca przyjadą do wschowskiej biblioteki. Prezentacje składać się będą z serii połączonych tematycznie eksperymentów angażujących publiczność́. Zaskakujące doświadczenia, ciekawe obserwacje, emocjonujące wyzwania i wciągająca zabawa. Idealna propozycja dla wszystkich, którzy lubią̨ ambitną i niestandardową rozrywkę̨.

Dominika Jankowiak