Konkurs dla bibliotek. Wygraj pakiet książek z dużą czcionką! - Bibliotekarz Lubuski

Konkurs dla bibliotek. Wygraj pakiet książek z dużą czcionką!

Wez udzial w konkursie i wygraj ksiazki z duza czcionka do swojej biblioteki Szczegoly na wielkielitery.pl 3 122 marca rozpoczynają się Wirtualne Targi dla bibliotek organizowane przez OSDW Azymut. Wydarzeniu towarzyszy konkurs, w którym rozdamy kilkadziesiąt bestsellerowych powieści wydanych w specjalnym formacie z dużą czcionką. Przyłączcie się do naszej akcji konkursowej i powiększcie księgozbiory swojej biblioteki o kolejne tytuły z serii Wielkie Litery!

Kilkudziesięciu wydawców, promocje i konkurs dla bibliotek. Od 22 marca do 12 kwietnia 2021 w Magazynie Wirtualnym Azymutu na biblioteki czeka specjalna oferta targowa obejmująca nowości i bestsellery najważniejszych polskich wydawców literatury pięknej, dziecięcej, młodzieżowej i naukowej. Wirtualne Targi Książki dla bibliotek to świetna okazja do zapoznania się z najciekawszymi nowościami wydawniczymi oraz skorzystania ze specjalnej oferty promocyjnej przygotowanej przez kilkadziesiąt oficyn biorących udział w wydarzeniu.

Wielkie Litery dla bibliotek. Weź udział w konkursie, wygraj książki dla biblioteki!

Ale to jeszcze nie wszystko! Pierwszej edycji targów towarzyszy akcja konkursowa, w ramach uzupełnimy księgozbiory bibliotek o publikacje wydane w specjalnym formacie dostosowanym do potrzeb osób słabowidzących. Do trzech zwycięskich instytucji, które przygotują najciekawsze zdjęcia i filmy popularyzujące książki z serii Wielkie Litery, trafi kilkadziesiąt bestsellerowych powieści z dużą czcionką. Wśród nagród znalazły się m.in. uwielbiane przez czytelników i czytelniczki książki Agnieszki Krawczyk, Krystyny Mirek, Remigiusza Mroza, Piotra Górskiego, Nory Roberts, Alexa Kavy czy Daniela Silvy.

Jak wziąć udział w konkursie?

• Do udziału w konkursie zapraszamy wyłącznie biblioteki (szkolne, publiczne, uniwersyteckie, pedagogiczne oraz ich filie) – w akcji nie mogą brać udziału osoby fizyczne.
  • Pokażmy, że czytanie jest dla wszystkich, a zbyt mała czcionka nie musi być ograniczeniem w lekturze! Celem naszego konkursu jest popularyzacja książek z dużą czcionką oraz czytelnictwa wśród osób słabowidzących i seniorów.
  • Przygotuj (najlepiej wspólnie z bibliotekarzami i czytelnikami) zdjęcie, film lub grafikę, które zachęcą lokalną społeczność do sięgnięcia po książki z serii Wielkie Litery – niech nie ogranicza Was nic poza wyobraźnią! W konkursie nagrodzimy trzy biblioteki, które przyłączą się do naszej akcji i przygotują najciekawsze prace popularyzujące serię Wielkie Litery.
  • Opublikuj pracę konkursową na oficjalnym profilu biblioteki na Facebooku lub Instagramie. Nie zapomnij oznaczyć tam serii Wielkie Litery – znajdziecie nas na obydwu portalach!
  • Nie zapomnij przesłać zgłoszenia do udziału w konkursie. Wyślij link do opublikowanej pracy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem „Konkurs Wielkie Litery”.
  • Na zwycięskie biblioteki czekają trzy pakiety książek wydanych w serii Wielkie Litery. Zerknijcie na poniższe zdjęcie i zobaczcie, jak wspaniale prezentują się nasze nagrody! Listę wszystkich nagród znajdziecie w Regulaminie konkursu.
  • Nie zwlekajcie! Na Wasze prace konkursowe czekamy do 12 kwietnia 2021, czyli do ostatniego dnia Wirtualnych Targów Książki dla bibliotek.

Kliknij tutaj, aby pobrać Regulamin konkursu.