Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
Konkurs muzyczny dla bibliotekarzy “NPSIG MUSIC CONTEST 2021” - Bibliotekarz Lubuski

Konkurs muzyczny dla bibliotekarzy “NPSIG MUSIC CONTEST 2021”

km 1IFLA New Professional Special Interest Group (NPSIG) zaprasza bibliotekarzy do uczestnictwa w konkursie muzycznym "NPSIG Music Contest 2021" i nagrania piosenki o bibliotece!

Zgodnie z mottem tegorocznego wirtualnego kongresu IFLA WLIC “Let’s Work Together For the Future”, poszukujemy piosenek podkreślających znaczenie bibliotek w naszych społecznościach.
Aby uczestniczyć w konkursie "NPSIG Music Contest 2021", należy postępować według poniższych wskazówek:

TYP UTWORU
Uczestnicy przesyłają utwór muzyczny (piosenkę) lub materiał audiowizualny (teledysk), w którym przedstawią znaczenie naszych bibliotek. Wszystkie rodzaje muzyki są mile widziane. Słowa piosenki mogą być w języku polskim, ale należy pamiętać o dodaniu przetłumaczeniu tekstu lub dodaniu napisów w jednym z języków oficjalnych IFLA (np. w angielskim).

KTO MOŻE UCZESTNICZYĆ
Uczestnictwo jest bezpłatne. Konkurs przeznaczony jest do twórców amatorów. Koniecznie należy zaprosić do udziału jednego lub wielu pracowników biblioteki. Autorstwo utworu można przypisać do jednej lub wielu członków zespołu lub instytucji, które będę reprezentowane np. Twoja biblioteka.

PRAWA AUTORSKIE:
Muzyka i teksty piosenek lub piosenek powinny być zgodne z prawami autorskimi. Aby je zachować przedstawiamy  kilka wskazówek:

  • spraw, aby Twoja piosenka była w pełni oryginalna. Jeśli potrafisz napisać własną muzykę, a także teksty, Twoja piosenka będzie całkowicie niepowtarzalna!
  • jeśli chcesz korzystać z muzyki z innych źródeł, upewnij się, że nie wykorzystujesz istniejącą piosenkę, ale raczej próbujesz zagrać ją samodzielnie na instrumencie (lub poprosić kogoś o pomoc). Upewnij się, że masz legalny dostęp do muzyki!
  • unikaj używania profesjonalnych nagrań, które chronią prawa autorskie. Może to zostać potraktowane jako naruszenie praw autorskich, nawet jeśli używasz tylko fragmentu muzyki,
  • nagrywając piosenkę z tekstem w swoim języku dołącz tłumaczenie lub napisy w jednym z oficjalnych języków IFLA (angielski, niemiecki, rosyjski, francuski, hiszpański, chiński i arabski).

CZAS TRWANIA UTWORU
Utwory mają trwać do 5 minut.
FORMAT
Zalecane formaty materiałów to: h.264 MP4 16Mbps, aac audio 320 kbps High-quality audio settings.

TERMIN NADSYŁANIA PRAC
Uczestnicy przesyłają prace jako załącznik maila lub z linkiem utworu zamieszczonego na platformie drogą mailową na adres: npsig.ifla@gmail do dnia 15 czerwca 2021.

WYKORZYSTANIE NADESŁANYCH PRAC PRZEZ ORGANIZATORÓW
Po sprawdzeniu oryginalności utworów, New Professionals SIG będzie miało prawo do przedstawienia prac podczas wirtualnego Kongresu IFLA 2021 oraz później do promocji ich w mediach społecznościowych NPSIG i sieci komunikacji zawodowej z zachowaniem autorstwa.

JURY
W skład jury zasiadać będą przedstawiciele NPSIG, IFLA, IAML, bibliotekarze, muzycy i sponsorzy. Kryteria oceny prac będą następujące:
• Kreatywność
• Oryginalność
• Słowa piosenki (z wyjątkiem utworów nieposiadających słów, tylko melodię)
• Melodię
• Humor

WYNIKI
Zwycięzcy zostaną ogłoszeni do dnia 31 lipca 2021 r. Na sesji muzycznej kongresu IFLA zostanie zaprezentowanych 10 najlepszych nagrodzonych prac.
Najlepsze trzy utwory według jury zostanie nagrodzona. Zwycięzcy zostaną poinformowani mailowo.

SPONSORZY:
Polskie Wydawnictwo Muzyczne PWM

Więcej informacji: https://npsigmusiccontest.wordpress.com/

Kontakt:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Magdalena Gomułka (j.polski): Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich