Wizerunek bibliotekarza a komunikacja z czytelnikiem - Bibliotekarz Lubuski

Wizerunek bibliotekarza a komunikacja z czytelnikiem

wizerunek

wizerunek 321 kwietnia o godzinie 11.00 odbyło sie szkolenie dla kadry merytorycznej bibliotek południowej części województwa lubuskiego.

Spotkanie poprzedzone zostało wystąpieniem Moniki Simonjetz - kierownika DBAiM WiMBP, która przeprowadziła wstępne konsultacje dotyczące nowo tworzonej sieci bibliotek w ramach programu: "Nie siedź - sieciuj". Tematem szkolenia był Wizerunek bibliotekarza a komunikacja z czytelnikiem. Prelegentka Agnieszka Sobiak - specjalista ds. szkoleń i promocji nowych idei bibliotecznych DBAiM WiMBP, przedstawiła prezentację na temat sposobów komunikowania się bibliotekarzy z odbiorcą usług książnicy. Zostały omówione bariery zachodzące podczas przekazu, typologia osobowości czytelnika oraz metody radzenia sobie z niepożądanym zachowaniem. Podkreślono zależność pomiędzy wizerunkiem pracownika biblioteki a postrzeganiem instytucji przez osoby z zewnątrz. Spotkanie, w którym wzięło udział ponad 40 osób cieszyło się bardzo pozytywnym odbiorem.