Równać Szanse - Małe Granty - Bibliotekarz Lubuski

Równać Szanse - Małe Granty

kmg grafikiTegoroczna edycja konkursu „Równać Szanse - Małe Granty” w ramach Programu „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzonego przez Fundację Civis Polonus została ogłoszona 15 kwietnia a wnioski można składać do 1 czerwca 2021 roku, do godziny 12.00.

O granty mogą ubiegać się organizacje ze wsi i miast do 20 tysięcy mieszkańców:

●        powiatowe, miejskie i gminne biblioteki publiczne;

●        organizacje pozarządowe, zarejestrowane (w formie stowarzyszeń lub fundacji) w KRS lub w ewidencji prowadzonej przez starostów;

●        powiatowe, miejskie i gminne domy kultury;

●        Koła Gospodyń Wiejskich wpisane do rejestru Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa lub KRS bądź ewidencji prowadzonej przez starostów.

Wymienione instytucje i organizacje mogą ubiegać się o dotacje do 8 500 zł, na projekty trwające 5 miesięcy (realizowane pomiędzy 1 września 2021 a 31 stycznia 2022 roku.

Działania realizowane w ramach projektu powinny wspierać rozwój u młodych ludzi (13-19 lat) z małych miejscowości, rozwijać ich umiejętności społeczne przydatne zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu.

Realizacja jak największej liczby projektów w ramach Programu "Równać Szanse" pozwoli na zwiększenie szans młodzieży na udany start w dorosłe życie, a realizującym je bibliotekom da możliwość zdobycia cennych doświadczeń i umiejętności. Będzie też szansą na rozwój potencjału całego środowiska, dlatego też zależy nam, aby informacja o konkursie dotarła do jak największej liczby bibliotek.

W ostatnich latach otrzymaliśmy od bibliotek prawie 800 aplikacji, z czego ponad 250 otrzymało dotacje. Na stronie rownacszanse.pl znajdują się wszystkie informacje o konkursie i dostęp do generatora wniosków.

Poniżej link do materiałów informacyjnych o programie Równać Szanse .

Z góry dziękujemy za wszystkie formy rozpowszechniania informacji na temat konkursu.
W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny: 609 458 344 lub mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z poważaniem,

Artur Łęga

Koordynator programu „Równać Szanse”