Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
Tworzenie filmów na potrzeby internetu – YouTube, Facebook, Instagram - Bibliotekarz Lubuski

Tworzenie filmów na potrzeby internetu – YouTube, Facebook, Instagram

filmy internet szkolenieW trakcie szkolenia  uczestnicy poznają specyfikę tworzenia filmów do internetu.  Skupią się na trzech głównych platformach – YouTubie, Facebooku i Instagramie – i poznaniu różnic towarzyszących publikacji filmów w tych mediach. Zostaną one omówione na przykładach.

Oprócz tego uczestnicy zapoznają się ze sprzętem potrzebnym do kręcenia filmów – od najprostszego i najtańszego, do sprzętu bardziej zaawansowanego – kamer, aparatów, mikrofonów, statywów itp. Zastanowią się, który ze sprzętów jest im niezbędny w pracy, a z którego mogą zrezygnować.

W trzeciej części szkolenia zostaną zaprezentowane techniki kręcenia filmów do internetu oraz proste sposoby na wykorzystanie najbliższego otoczenia jako studia.

W ostatniej części omówione zostaną narzędzia do montażu filmów – darmowe i płatne. Uczestnicy zapoznają się z podstawowymi opcjami tych narzędzi

Prowadzący:

Szkolenie poprowadzi Rafał Hetman – bloger, reporter. Od 2013 roku prowadzi blog o literaturze faktu CzytamRecenzuje.pl.  Działa na Facebooku, Instagramie, Twitterze, YouTubie, a także redaguje książkowy newsletter „Ekstrakt” i prowadzi swój kanał podcastowy „Rafał Hetman o książkach”. Swoje reportaże publikował w „Gazecie Wyborczej”, „Dzienniku Polska the Times” i magazynie „Chidusz”.

Najbliższe szkolenie odbędzie się 27 kwietnia 2021 r. w godz. 10.00-12.00

Rejestracja


Informacje organizacyjne:

Szkolenia będzie realizowane  z wykorzystaniem platformy ClickMeeting. Uczestnicy mogą korzystać z komputera z dostępem do Internetu lub urządzenia mobilnego.  Komunikacja odbywa się z poziomu przeglądarki internetowej.

Każde ze spotkań trwać będzie dwie godziny zegarowe.

Liczba uczestników – dwadzieścia osób.

Koszt udziału w szkoleniu wynosi:

  • 120 zł netto
  • 108 zł netto (członkowie SBP)

+ 23 % VAT dla instytucji niefinansowanych ze środków publicznych i osób prywatnych.

Ukończenie szkolenie będzie udokumentowane certyfikatem sygnowanym przez SBP.

Wszelkich informacji na temat szkoleń indywidualnych udziela koordynator ds. szkoleń
Małgorzata Dargiel-Kowalska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W przypadku szkoleń grupowych, zamawianych przez instytucje, prosimy o ustalanie szczegółów organizacyjnych z dr  Anną Grzecznowską, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 696 900 638


Informacje techniczne:

Przed spotkaniem w pokoju wirtualnym:

  • Uczestnik powinien posiadać zestaw słuchawki z mikrofonem (headset) –  osoby bez słuchawek, mówiące do mikrofonu wbudowanego w laptopa, będą gorzej słyszalne. Pozostali uczestnicy będą słyszeli osobę mówiącą do komputera podwójnie, wywołuje to rozproszenie uwagi uczestników i przeszkadza w odbiorze.
  • Uczestnik powinien mieć mysz podpiętą do laptopa z uwagi na fakt, że praca będzie się odbywała na  platformie webinaryjnej i sam touchpad zazwyczaj  nie wystarcza do precyzyjnej i szybkiej pracy online.

Dostęp do szkolenia

  • adres wirtualnego pokoju  podawany będzie  w emailu systemowym (nadawca to Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich),
  • dostęp do wirtualnego pokoju szkoleniowego odbywa się za pomocą przycisku Dołącz zamieszczonego w wiadomości,
  • przy logowaniu należy podać swoje imię  – pojawi się ono na liście uczestników.

Przebieg spotkania

  • Należy być 5-10 minut przed rozpoczęciem szkolenia, aby można było  sprawdzić jakość   dźwięku  i  włączyć (sprawdzająco) mikrofon/y.
  • Zajęcia będą interaktywne, uczestnicy będą korzystać z mikrofonu, wykonywać interaktywne ćwiczenia, dzielić się doświadczeniami  i obserwacjami, zadawać pytania na czacie.

 

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich