Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci w OKiB Trzebiel - Bibliotekarz Lubuski

Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci w OKiB Trzebiel

Zdj. Paulina SzymajdaWe wtorkowe popołudnie (17.08.2021) w Ośrodku Kultury i Bibliotece w Trzebielu odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, które poprowadziły bibliotekarki Paulina Szymajda i Ewa Zaranek.

Na początku porozmawialiśmy o tym czym jest Dyskusyjny Klub Książki, następnie spotkanie podzielono na dwie części.

W części literackiej pani Paulina przeczytała dzieciom książkę Gyula Böszörményi "Kolory ludzi". Dzieci bardzo uważnie słuchały i przyglądały się książkowym ilustracjom. Po lekturze rozmawialiśmy o tolerancji, różnorodności i szacunku dla innych. Każdy mógł powiedzieć czym tolerancja jest dla niego i jak reaguje na różnorodność.

W części plastycznej tworzyliśmy bajkowe, kolorowe postacie z drewnianych łyżek, wełny, bibuły, piórek. itp. Każdy z uczestników (pani Ewa i pani Paulina także) stworzył swoją postać, nadał jej imię i opowiedział jej historię. Jakie imiona wymyśliliśmy? Właśnie takie: Hilda Izabella, Genowefa, Hinata, Lila, Nikola, Bella, Rysia, Gosia, Bernarda, Eufrozyna
i Andżejdżej

Było wesoło, kolorowo i kreatywnie.

Po spotkaniu dzieci poszły do biblioteki, gdzie otrzymały Paszport Czytelniczy, dzięki któremu wezmą udział w akcji promującej czytelnictwo.

 

Ewa Zaranek