Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
„Tydzień z biblioteką” w Witnicy - Bibliotekarz Lubuski

„Tydzień z biblioteką” w Witnicy

W centralnym punkcie widać stół i sześcioro dzieci siedzących przy nim. Na stole znajduje się koszyk z watą i duże słoiki z kolorowymi cieczami w środku, m.in. niebieską, żółtą, zieloną, czerwoną. W tle widać regały z książkami.   Bibliotekarki Barbara Orszewska i Marcelina Szuciak zaprosiły dzieci na cykl letnich zabaw w bibliotece. Uczestnicy zajęć mogli się wykazać kreatywnością, przeprowadzając eksperymenty przy pomocy wody, barwników spożywczych oraz papieru. Rysowali obrazy na chodniku, wykonywali także rzeźby z masy solnej, „slimy”, zwierzątka z plasteliny i wydrapywanki. Tworzyli, a potem pokonywali tor przeszkód z robotem Photonem – przybyszem z obcej galaktyki.

Odrobinę ruchu zapewniały im zabawy z chustą klanzy. Codziennym rytuałem było głośne czytanie książek. Ostatniego dnia dzieci wspólnie z bibliotekarkami przyrządziły pyszne gofry. Na zakończenie „Tygodnia z biblioteką” młodzi artyści otrzymali dyplomy ze słodkim upominkiem. Zajęcia odbyły się w dniach 18-22 lipca. Następny cykl letnich spotkań przewidziany jest w terminie 22-26 sierpnia.