Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
Narodowe Czytanie 2022 w Bibliotece Publicznej w Słubicach - Bibliotekarz Lubuski

Narodowe Czytanie 2022 w Bibliotece Publicznej w Słubicach

Siedzący uczestnicy Narodowego Czytania 2022. Na pierwszym planie widać ponad 40 osób w różnym wieku, widzianych z tyłu, w tle budynek Biblioteki z przyozdobionym biało czerwonymi balonami wejściem.Za nami XI edycja Narodowego Czytania!
Jak co roku Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji wspólnego czytania polskich dzieł literackich. W piątkowe przedpołudnie, 2 września 2022 roku, na deptaku przed biblioteką prezentowane były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Dwieście lat temu utwory te zostały opublikowane po raz pierwszy i zapoczątkowały okres romantyzmu w Polsce. Przy dźwiękach muzyki uroczystość rozpoczął Burmistrz Słubic Pan Mariusz Olejniczak, który pięknie zinterpretował balladę „Romantyczność”. Miłym akcentem było wspólne, głośne czytanie fragmentu „Pani Twardowskiej” przez zgromadzoną publiczność.

Bardzo dziękujemy wszystkim za liczne przybycie oraz zaangażowanie, a przede wszystkim Burmistrzowi Słubic Panu Mariuszowi Olejniczakowi, Przewodniczącemu Rady Miejskiej Panu Grzegorzowi Cholewczyńskiemu, Wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej Pani Marii Skalniak, radnym Panu Danielowi Szurka i Pani Krystynie Baczyńskiej, Paniom z Dyskusyjnego Klubu Książki oraz młodzieży ze słubickich szkół. Mamy nadzieje, że wspólne czytanie sprawiło gościom wiele przyjemności i zachęci do sięgania po dzieła polskiej literatury.
Biblioteka również zaprasza do obejrzenia wystawy prac pokonkursowych na ilustrację do „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza przygotowanej przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Słubicach. A już w przyszłym roku prezentowany będzie utwór „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej i liczymy, że spotkamy się w takim, a może i większym gronie. Do zobaczenia!

Zespół BPMiG w Słubicach