Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
Jolanta Matuszewska i jej „Przyjaciółki z podwórka” - Bibliotekarz Lubuski

Jolanta Matuszewska i jej „Przyjaciółki z podwórka”

zdjecia mniejszeW czwartkowe przedpołudnie 8 września 2022 r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubiocach miała zaszczyt gościć Jolantę Matuszewską, autorkę książek dla dzieci. Pisarka zaprosiła licznie zebranych uczniów słubickich szkół podstawowych na spotkanie z „Przyjaciółkami z podwórka”. Seria książeczek to fantastyczne opowieści o przyjaźni, przygodach i magii.

Pani Jolanta w ciekawy i interesujący sposób opowiedziała dzieciom o przygodach tytułowych przyjaciółek Poli , Amelki i Emilki. Wyjawiła także, skąd czerpie pomysły na barwne opowiadania i jak wygląda proces wydawniczy. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały fragmentu książki, a następnie zasypały autorkę różnorodnymi pytaniami. Po spotkaniu pisarka otoczona dziećmi z satysfakcją i wielką cierpliwością wpisywała dedykacje do swoich książek, pozowała do zdjęć i obdarowywała dzieci pamiątkowymi zakładkami. Mamy nadzieję, że to wspaniałe spotkanie pozostanie w pamięci naszych młodych czytelników na bardzo długo i zachęci ich do czytania książek oraz do odwiedzania słubickiej Kiążnicy.
Do zobaczenia w bibliotece!

Zespół BPMiG w Słubicach